Ясь читає і мотивується

5 листопада, 2021

Оксана: Всім гарного настрою! А ми з Ясем сьогодні разом. Він зараз підійде. Пригадуєте, в блозі вже було декілька дописів про книжки? Мені б хотілося написати декілька слів, перш ніж передати слово Ясеві. Власне... ми тут з Ясем нічого не рекламуємо, радимо лише те, що нам самим так чи інакше сподобалося. Я щиро переконана, що письменникові потрібно багато читати, це процес навчання і самовдосконалення, а в результаті цього процесу я ще й маю багато прочитаних книжок, якими хочу поділитися. Сьогодні ми з Ясем поведемо розмову про книжки-порадники і мотиваційні видання. Якщо чесно, більшість таких книжок я особисто не дуже люблю. Там часто йдеться про одне й те ж саме різними словами, подається безліч не дуже дієвих, або не всім доступних порад, бо ж немає універсального, готового рецепту успіху, щастя, заробітку, кар'єри, ідеальних стосунків і всього такого. Книжка (навіть найкраща) не може забезпечити безпрограшного індивідуального підходу до ситуації кожного конкретного читача, тому різноманітні поради в такій літературі часто є ніби й слушними, але надто загальними. Однак декілька книжок з "мотиваційно-порадницького" сегменту ми з Ясем для вас знайшли. Жодна з них не вирішить ваших проблем і нічогісінько замість вас не зробить. Більше того, на кожну з цих книжок доведеться витратити кошти і час (на прочитання), але саме ці видання конкретно ми з Ясем вважаємо... робочими. Деякі з них справді дають досить дієві і конкретні поради, а інші — запал. От буває, що треба себе мотивувати взятися до справи, пригадати: а навіщо це все? Саме в такі моменти подібні книжки можуть стати в нагоді. Отож читаймо разом!

муз Ясь читає

Всі зображення клікабельні! Тицяй, щоб збільшити :)

Ясь несе стосик книжок, тримаючи їх поперед себе.Ясь: Люди, годі читати вступне слово, ходіть сюди, гляньте, що я для вас приготував! Оце поки осінь, сил нема я собі подумав, що їх бракує не тільки мені... Ну і вирішив, що є сенс поділитися з вами книжками-надихайками! Всі вони містять купу порад, про які більшість людей знає, але забуває. Такі книжки допомагають пригадати, що і навіщо ми робимо і додають енергії щоб знову братися до справи. Своєрідне пальне для завзяття.Перші дві книжки, про які мені хотілося розповісти — від Бодо Шефера. Він фінансовий консультант, тобто людина, яка пояснює, як найкраще розпорядитися своїми грішми. Взагалі-то гроші — це не про муз, ось я ніколи їх в руках не тримав, але думаю, що фінанси — це ресурс, наші сили і натхнення — також свого роду ресурси. І те й інше в нашому житті дозовано... Тому дуже важливим є вміння розумно розподіляти те, що маємо... використовувати наші можливості найоптимальнішим чином. Ці книжки написані для підлітків, але на мій музівський погляд, їх і багатьом дорослим прочитати не завадило б. Перша книга "Пес на ім'я Мані" — це чисто порадник з розподілу фінансів, там йдеться про те, як правильно витрачати і заощаджувати, а ось друга книга "Кіра і таємниця бублика" — історія про те, заради чого варто заощаджувати і заробляти. Я б радив ці дві книжки в комплекті, бо вони гарно доповнюють одна одну. Це книжки про ресурси і про цінності, дуже доступно і просто автор пояснює, чому одне мало вартує без іншого і як зберігати баланс між цими поняттями.

Ще одна книжка, про яку я хочу розповісти — мотиватор для підлітків. Малюнків у цьому виданні більше, ніж тексту і загалом книжка нагадує щось середнє між зошитом і коміксом на спіральці. Взагалі, думаю, що основною перевагою цієї книжки є не вміщена в ній інформація, а радше те, як вона підштовхує задуматися і знайти власні відповіді про те, що турбує саме тебе. Про що тобі мріється? Як перетворити свою мрію на мету? Книжка-зошит, яка дає простір щоб проаналізувати, що ти реально можеш і вмієш, а що тобі потрібно вивчити, які навички здобути? Які є варіанти, які шляхи для того, щоб домогтися чогось важливого для себе?Безумовно, ця книжка не гарантує успіх у будь-якому починанні, але вона дасть поняття, як планувати довгострокові цілі. Як ділити великі і неосяжні завдання на менші і простіші. Як співвідносити свої сили і можливості.Оксана: Ой, Ясю, мені такої книжки не вистачало, коли я сама навчалася в школі. Інтернет ще був не такий розвинений і наповнений контентом, як тепер... мені здається, що десь у чотирнадцять або у п'ятнадцять років я була б у захваті від такого паперового планера-порадника.Ясь: Звісно, була б. Саме тому ти й тепер принесла його додому і читала вчора цілісінький вечір замість того, щоб слухати, що я тобі диктував. Між іншим, я так намагався закликати тебе до роботи...Оксана: Вибач, я таки захопилася. Ні, ну книжка точно не для мого віку, але я просто як згадала себе колись — так і не змогла від неї відійти.

Ясь читає
Ясь читає

Ясь: А ось це вже книга для дорослого читача, або для підлітка, який "подужає". Якщо шановний читач відчуває, що відкладати "на потім" всілякі складні, неприємні, незрозумілі, або навіть і приємні справи — це про нього — я дуже раджу цю книжку. З одного боку, тут є купа інформації про те, чому так відбувається, і що можна з цим вдіяти... а з іншого — ви зможете читати і в процесі відкладати неприємну для вас справу без докорів сумління: бо ви ж читаєте важливу книжку про те, як не відкладати справи на потім! Оксана: Ясю!Ясь сміється, як вміють лише музи.
Оксана: Пробачте Яся. Мені здається, інколи він не зовсім розуміє нас — людей... ось у мене буває так, що я намагаюся... прислухаюся, але здається, що його немає поруч. В такі моменти, буває, сидиш перед нотатником або перед монітором — стараєшся, думаєш — а все не те. Ось тоді я й беру книжки подібного штибу. Читаю кілька хвилин — і раптом помічаю, що Ясь з'явився. Ще й кепкує з мене, що я оце читаю такі книжки-мотиваційки, бо всі оці поради навіть діти знають. От діти знають, але ж Ясь чому приходить, коли я їх читаю. Трохи насупилася.Ясь: Звісно приходжу — посміятися!

Оксана: Це остання книжка на сьогодні, але на мій погляд вона таки особлива. Тут хочу зазначити, що я нікого не закликаю її купувати. Тобто купіть, якщо вам цікаво прочитати весь текст, але найголовніше в цій книзі вже зазначено на обкладинці. Просто (і дуже важко водночас) треба робити необхідні речі, не відкладаючи.Я думаю, що в багатьох людей бувають такі стани, коли ніби й знаєш, що потрібно... знаєш, навіщо, але знаходиться тисяча маленьких причин, десяток крихітних але дуже термінових справ... сотня "ще одну хвилинку". Якщо бути відвертою з собою: Ясь інколи жбурляє в мене словником, з'являється неочікувано і тягне писати. Так буває. Тільки значно частіше він приходить, коли я вже другу годину поспіль сиджу над текстом. Приходить і зазирає через плече: "А що це ти тут робиш без мене?"Ясь дуже не любить бути осторонь від "своєї" діяльності, але він (як і більшість муз) — розвіяний вітром. Його марно кликати, просити і припрошувати. Він прийде сам, але тільки в процесі роботи, за яку треба сісти. І зосередитися. Буває — через силу. Ми з Ясем тут багато пишемо і балакаємо про муз. Може, в когось складеться враження, що це блог для письменників або художників, але все не так. Ми просто віримо, що музи бувають різними і своя муза обов'язково є і в автомеханіка, і в бухгалтера, і в продавця. Кожна людина має багато справ, до яких залучена і, мабуть, в кожної справи є муза. Бо ж чомусь в один день звіти пишуться швидше і простіше, ніж в інший, з покупцями балакається приємніше, здається, що навіть сонце світить яскравіше або й дощ барабанить мелодійніше. І все це вони — музи поруч з нами.

Illustration