З Днем Незалежності

24 серпня, 2023

Зараз, коли не всі міста, містечка та села можуть підняти блакитно-жовті стяги, Незалежність усвідомлюється особливо цінною...

крихітні дракони Суничка

Найперше у День Незалежності хочеться подякувати всім, хто робить цю Незалежність можливою. Надважкою ціною, нелюдськими зусиллями.Дякуємо усім захисникам та захисницям, волонтерам, військовим лікарям, капеланам, психологам, рятувальникам, які ризикують собою, щоб інші могли жити. Любімо Україну, бо Україна — це ми, українці.
Весняний муз Ясь і Оксана Весна

Оксана Весна радить до прочитання

Ми тут розмовляли з Оксаною, спілкувалися з бібліотекарями, які перебували в окупації... так от, вони активно свідчать про знищення росіянами українських книжок. Особливо тих, у яких йдеться про нашу історію, наші здобутки, наших героїв... Мистецтво (зокрема й література) формує наше бачення світу, а вже від цього бачення залежить наша поведінка, наші мрії та майбутні досягнення. Саме тому дуже важливо правильно обирати, який контент споживати. Що читати, що дивитися, до кого дослухатися... Від цього залежить, ким ми зрештою станемо. До Дня Незалежності я — весняний муз — хочу поділитися добіркою книжок, які раджу до прочитання кожному українцеві та українці. Книжки для читачів різного віку, тому сподіваюся, ви знайдете тут щось цікаве для себе, а якщо вже все перелічене прочитали, може, запропонуєте, що варто прочитати нам з Оксаною? Наша сторінка на Фейсбук ось тут.

1. "Культура України в казках та легендах" — це книга, що містить безліч історій, які зацікавлять і дорослих, і дітей. Мистецтво, звичаї, міфологія, народна медицина давніх українців... як жили наші предки, у що вони вірили, які видатні постаті нашої культури формували український світогляд багато років тому? Неймовірна книжка, у якій історичні факти оздоблено казковим вишиттям. Можна читати і собі, і дітям, неодмінно буде цікаво!2. "Козацька енциклопедія для юнацтва" розкаже і покаже, як жили козаки, у що вдягалися, яку мали зброю, які звичаї, це книга-товстунець, якою конкретно Оксана користується, аби примножувати власні знання про українське козацтво. Нехай вас не відлякує, що вона для юнацтва, о суті це означає лише те, що книгу написано зрозумілою, простою мовою, вона затягує і легко сприймається у будь-якому віці.3. "УПА історія нескорених" ось це вже складніше читання, але воно неймовірно перегукується з нашим сьогоденням. Як виборювали волю для України ті, кому не допомагали західні партнери, хто не отримував жодного збройного постачання і змушений був ховатися під землею, яку боронив. Не для дітей, але для дорослих, які не розучилися читати після закінчення школи. 4. "Моя УПА" — найтовстіший товстунець серед книжок, про які йдеться. Це книга, яка перегукується з попередньою, на мій, музовий погляд, вона трохи складніше читається і вимагає більше часу для осмислення, але це осмислення того варте. Можливо, якби подібні книжки масово друкували та читали у 1991 році, ми б не мали такої біди у 2014 та в наступні роки.5. "Як Україна втрачала Донбас" ми з Оксаною прожили у Львові все життя. Зізнаюся, що не розумію способу мислення людей, від яких нас відділяли сотні кілометрів. Я не бачив на власні очі їхніх рідних міст, я не зав їхніх переконань... Після того, як Україну почали роздирати ззовні та зсередини, я дуже хотів зрозуміти, чому так сталося. Не те щоб зрозуміти вдалося, але книгу прочитати раджу.6. "Сліди на дорозі" — про війну від того, хто її пройшов. Про те, якими ж нелюдами можуть бути ті, хто здавався людьми. Про те, що потрібно знати і запам'ятати кожному українцеві. 7. "Світлий шлях" — книга про війну, яка вразила мене найбільше з усіх, які я прочитав. Вона про ненависть і про виживання в оточенні цієї ненависті. Вона про жорстокість, ще не до кінця пережиту і не до кінця розказану. Вона про ще занадто свіжі травми. Вона про те, чого ніколи не мало б статися з жодним українцем і взагалі з жодною людиною. Читайте. Запам'ятовуйте. Боріться. Інакше всі пройдемо тим шляхом. Тільки в один кінець.