Сова частина 6

Хоч зірку з неба

7 травня, 2023

Віковічний ліс гине: Болотяний Цар намагається захопити його і перетворити усіх місцевих на своїх болотяних слуг. Сова — давно загублена в лісі дівчина, яка не пам'ятає навіть свого справжнього імені, проте відчайдушно намагається вижити, рятуючись від нашестя болотяників та від хижаків лісової гущавини. Вона ще не знає, до якої небезпеки приведуть її лісові стежки та які спогади ховаються у трясовині забуття...


крихітні дракони Суничка

Більше не сумніваючись, Сова кинулася потерчаті навздогін, з подивом відчуваючи тверду землю під болотяною каламуттю.– Брід. Ну звісно… вони ж якось ходять в болотах…Здалеку, поза спиною, Сова почула стогін десятків голосів, що злилися в одне суцільне, сповнене болю ревіння. Потерча побігло. Сова рвонула слідом, намагаючись триматися чітко за спиною в болотяного дитинчати. Вони бігли, скільки було сил. Дощ, який раніше лише почав накрапати, перетворився на зливу. Сова вже почала задихатися, плащ змок і рухатися стало значно важче, але скинути його Сова не могла. Це було чимось неможливим, наче відтяти власну голову, бо стала надто важкою. Торба, повна грибів, била по ногах. У голові паморочилося від болотяних випарів. Довкола зовсім стемніло і Сова вже не бачила потерчати, лише чула його кроки та час від часу ловила короткі спалахи зеленого світла – коли малюк озирався.Врешті, зовсім знесилена, вона врізалася потерчаті в спину, коли болотяна дитина різко зупинилася. – Ой-ой! – злякано скрикнув хуха: потерча мало не впустило його в болото, адже… хтось вхопив малюка за руку. Саме тому потерча зупинилося: бігти далі його просто не пускали. – Ти що це задумав, малий негіднику? Відчепися від дівчини. – Все ще тримаючи потерча за руку (трохи вище ліктя), високий, стрункий чоловік підвів на Сову виразні темні очі.
Дівчина мимоволі замилувалася: це вперше вона бачила когось вродливого. Не лісового духа, не стариганя чи здичавілого – людину. Незнайомець посміхнувся, від чого на його щоках з’явилися маленькі ямочки.
– Слід бути обережнішою. У болотах навіть найневинніше з вигляду створіння може виявитись загрозливим.
Відібравши хуху з рук потерчати, молодик відштовхнув малюка в бік, водночас простягаючи Сові її лісового товариша на розкритій долоні. Потерча тихо шубовснуло в болото. На мить дівчині навіть стало його шкода, але м’який чоловічий голос відвернув її увагу.
– О, не зважай. Потерчатам нічого не діється в болоті. Та й однаково цей малий хотів тебе втопити, щоб залишити хуху собі за іграшку, – промовив незнайомець і глянув кудись Сові над головою, – далеченько ж тобі довелося бігти. Сама ти звідси не вийдеш, доведеться тебе провести, – він знову посміхнувся, зазирнувши Сові в очі. – Ходи зі мною. Я покажу тобі місце, де можна відпочити і висушити твої речі.
Хуха заліз до дівчини під каптур плаща і притулився мокрим, холодним боком до шиї. Від цього дотику захотілося здригнутися і негайно пересадити маленького нахабу в торбу, але тут малюк тицьнувся гострим носиком їй у вухо.
– Обережніше з ним…
Сова поглянула на незнайомця. Він стояв у болоті мало не по коліна, взутий у високі шкіряні чоботи. Мокре від зливи волосся обліпило привабливе обличчя чорними кучерями, а широка, приязна посмішка здавалася такою щирою! Незнайомець простягнув Сові розкриту долоню і дівчина взяла його за руку без вагань.
– Ходімо, ¬– він ішов крізь болото упевнено і швидко, але не занадто швидко: Сова саме встигала за ним. Дощ поступово вщухав і, коли вони дісталися невеликого твердого острівця суші, дівчина остаточно впевнилася, що не даремно пішла за незнайомцем: він ненадовго збігав кудись, наламав очерету, склав невеличку ватру і навіть притягнув з болота колоду, щоб Сова могла сісти.
– А це безпечно? Вогонь не приверне до нас увагу? – засумнівався хуха, в той час, як Сова простягнула долоні до теплих язичків багаття.
– Не хвилюйся, ви ж тепер не самі. З болотяниками я дам ради. Та й поблизу їх поки немає, – знову посміхнувся незнайомець. Зараз, у світлі багаття, Сова могла роздивитися його краще.
В чоловіка була смаглява шкіра, і повністю чорний одяг. Сорочка незнайомця була з шовку тож на її тканині красиво танцювали відблиски полум’я, що також віддзеркалювалося у виразних, темних очах.
– То звідки ви тут? Болота не найкраще місце для молодої панянки.
– Ну… зараз ми тут і це вже не має зна… – хуха, якому незнайомець не сподобався, спробував відповісти замість Сови, але дівчина його перебила.
– Ми з лісу. Взагалі-то я шукала дорогу в степ, – повагавшись одну мить, дівчина все ж-таки зважила, що розповідати про задум знайти болотяного царя незнайомцеві у болотяному царстві – не найкраща ідея, – але схоже, зайшла не туди. – хуха в Сови на плечі надувся й ображено замовк.
– Отже, ви заблукали? Розумію… тоді чому б нам не зробити так: дочекаємося ранку, ви трохи відпочинете, а тоді я виведу вас з боліт. Відведу прямо в степ.
– Що, справді? Просто так виведеш? – Сова аж засяяла.
– Виведу. Ти така гарненька, що для тебе – хоч зірку з неба дістану, – грайливо посміхнувся незнайомець.
Сова здивовано витріщилася на чоловіка. Їй нічого подібного ніколи не казали, тож вона не знала, як реагувати й що відповісти.
– А… ну… зірку мені не треба, дякую. А от в степ дуже треба. Якщо виведеш – я твоя боржниця, – хуха на її плечі затремтів, тож Сова підсадила малюка ближче до вогню. Нехай гріється.
– Як тебе звати? – поцікавився незнайомець.
– Сова, а тебе?
– Що, справді? – Він здивовано вигнув брови.
– Еге ж. Сама себе назвала, а ти? – незнайомець так і не назвався, а Сові чомусь кортіло знати його ім’я. Це було б перше ім’я, яке вона б запам’ятала.
– Палус, а якщо серйозно, як тебе звати? Не могли ж таку гарну дівчину назвати на честь хижої птахи?
Сова стенула плечима.
– Я й сама не знаю… розумієш, я не пам’ятаю нічого, що було до лісу. Як я там опинилася, як жила… імені теж. Так що назвалася на честь сов. У мене очі як в них. Бачиш? – вона з-під лоба глянула на Палуса і трошки здригнулася: чоловік опинився несподівано близько, без жодного звуку присунувшись до Сови настільки, що вона відчула його дихання на щоці.
– В тебе очі як вогонь, – прошепотів він у неї над вухом.
– Ай-яй!! Горю! Рятуйте! – запищав хуха, що якимось дивом примудрився підпалити від багаття кілька травинок на тілі. Сова кинулася до болота, зачерпнула каламутної води та поспіхом вихлюпнула на хуху: бути брудним краще, ніж попеченим.
– Ну, як ти так… – підхопивши маленького духа на руки, вона уважно роздивилася його присмалений бік. На щастя, трава лише трошки припалилася, але не встигла сильно розгорітися, тож хуха відбувся переляком.
– Змерз, от і присунувся надто близько, – зітхнув хуха, – Вибач, що налякав тебе.
– А, дурниці. Взагалі я так подумала: коли ми вже тут, варто посмажити трохи трибів. Лягати спати краще ситими. Палусе, ти… – Сова озирнулася, але коло багаття нікого не було, – Куди він подівся?
– О, впевнений, надовго він не відчепиться, – забуркотів хуха. – Тримайся від нього якнайдалі та нікуди з ним не ходи, чуєш? Ніякого степу. Він заморочить тобі голову.
– Та що з тобою сьогодні? Палус – перший, хто запропонував мені допомогу і нічого не просив натомість. Чому б я мала відмовлятися?
– Еге й оголошувати себе його боржницею. Дуже «розумно». Ну подумай: як довго ти його знаєш? І як людина виживала б на болотах? Він не людина, точно тобі кажу.
– То й що? Тебе я теж знаю недовго і ти також не людина. Може, мені й тебе не слухати?
– А ти й так не слухаєш, – набурмосився хуха. – От чекай… вдруге я тебе не рятуватиму.
Сова тільки зітнула плечами та заходилася нанизувати гриби на довгу очеретину, щоб посмажити над вогнем. Хуха як собі хоче, а вона Палусові вірить. Він дуже приємний, привів їх на безпечне місце, розвів багаття, а вранці виведе її у степ з хухою чи без хухи.
Над болотом засяяли світлячки. Тихо кахикаючи та відсапуючись, з води виринуло потерча. Постійно озираючись, виборсалося на твердий ґрунт і глянуло на хуху та Сову.
– Що, малече? З тобою все добре? – лісовий дух підвівся на задні лапки.
Потерча розвело худими рученятами й поволі посунуло назад – у болото, постійно озираючись на хуху.
– Йти з тобою?
Потерча закивало так, що аж бризки полетіли.
– А не втопиш?
Потерча заперечно затрусило головою, від чого бризок стало ще більше.
– Перестань! – насупилася Сова: брудна вода потрапила їй на обличчя.
– Ходімо, це маля нас виведе звідси, – хуха з надією глянув на Сову.
– Тобі треба, ти і йди. Я дочекаюся Палуса та піду з ним в степ. Якщо ти пригадуєш, мені з самого початку не подобалася твоя ідея, – буркнула дівчина, обертаючи очеретину з нанизаними грибами над багаттям.
Хуха поглянув на неї, на потерча, знову на неї та врешті – розвернувся спиною. – Добре. Раз не хочеш ти, я піду сам. Мені, якщо ти пам’ятаєш, повертатися ні́куди.